GALERIE OBRAZŮ

Galerii obrazů a více informací o nich nyní naleznete na mém novém projektu Barbora Sika.

 

Jako děti jsme milovali světýlka, jako dospělí bychom měli mít neustále napaměti, abychom si občas dovolili vrátit se do dětství - třeba prostřednictvím světelného nápisu, který vytvoří útulnou atmosféru v každém prostoru.

Zrození jednorožce je proces, do kterého se zapojí všechny pozitivní síly, duha, euforie, radost a spontaneita. Přesně tak byste se při pohledu na něj měli cítit.

Čím jste chtěli být, když vám bylo pět? Děti jsou přirozeně tvořivé, ale v dospělosti svou přirozenost ztrácíme, až nám najednou dochází, že nám v životě něco chybí. Vraťte se v myšlenkách do dětství a vzpomeňte si, co jste dělali nejradši. A pokuste se to začít dělat znovu, může to být to ono, co vám v životě chybí ke štěstí......

Ústředním motivem tohoto obrazu je pouto mezi matkou a dítětem, energie, která vznikne, když se spojí. Nechme se dětmi vtahovat do jejich říše divů a buďme alespoň na chvíli dětmi. Protože v říši divů je vše možné.

Žvýkačky různých tvarů a barev. Ten pocit, kdy jsme jako zjistili, co všechno se se žvýkačkou dá dělat! Euforie...

U Maminky je obraz plný embryí a pupečních šňůr, je plný pocitů něhy a bezpečí, otevřené náruči a pochopení. Maminky jsou přístavem dobra a klidu.

Candy store je plný sladkostí a cukrovinek, cukrové vaty a karamelu. Zkrátka toho, co jsme jako děti nejvíc milovali.

Vanilla dream je plný zážitků z prvních prázdnin u moře, kdy jsme zkoušeli, jestli je mořská voda skutečně slaná, stavěli jsme hrady z písku a měli jsme potřebu ochutnat všechny nové příchutě zmrzlin, které jsme doposud neznali.

Byla jednou jedna holčička a byla docela maličká, ale ta její dušička, ta byla velká jako světnička.
A ta holčička chodila s maminkou moc ráda do práce.